sobota, 19 grudnia 2015

Bajkalina - ciekawe informacje

Bajkalina, czyli tarczyca bajkalska to roślina pochodząca z Chin. 

Sama roślina jest dość niewysoka, nie osiąga więcej niż 60cm wysokości. Ma proste, nieokryte pędami listki, które potem przekształcają się w wielkie kwiaty , które są fioletowej barwy. Te krótkie kłącza są dobrze rozwiniętami korzeniami, od których odrastają drobne korzenie - z których pojawiają się mniejsze korzonki.

Roślina jest bogata we flawonoidy, które występuje w tej roślinie w dużych ilościach. Wyróżniamy tutaj bajkalinę i wagoninię, których zawartość wynosi ok 20%. Poniżej prezentuję listę ciekawych treści związanych z bajkaliną.Ma działanie uspokajające, stosowane w leczeniu lub oczyszczające.

Ciekawa animacja ukazująca właściwości tarczycy bajkalskiej

Bajkalina - zastosowanie i działanie tarczycy bajkalskiej from Andrzej Modź on Vimeo.

Bardzo podobna animacja - jak działa baikalina?

Bajkalina - tarczyca bajkalska właściwości i... oleh pro-good-live

Krótki wykład o bajkalinie - co to jest co daje?

W celu detoksykacji organizmu powinny spożywać produkty bogate w bajkalinę, takie jak tarczycy baicalensis o właściwościach oczyszczających, które jest wspierane przez metabolizm pracy, po czym szybkiego usuwania toksyn i metabolitów leków. Rzeżucha jest kolejnym produktem oczyszczania krwi i układu oddechowego. To działa moczopędnie i reguluje tarczycy. Ważnym owoce w detoksykacji jabłkowego jest wspieranie szybszy metabolizm. Do produktów czyszczących także buraki, kapusta, seler, cebula, zioła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz